Apple, Hırsızlara Karşı Yeni Önlemler Alıyor! 

Apple, telefon hırsızlarının korkulu rüyası haline gelecek bir patent üzerinde çalışıyor. Patentle birlikte getirilen yeniliklere ise Android cihazlardan aşinayız.
Apple’ın, iCloud Anahtar Zinciri, iPhone’umu Bul vb. uygulamalarla veri güvenliğini ve çalışan telefonun konumuna ulaşma gibi çalışmaların altına imza attığını görmüştük. Tüm bu uygulamaların veri güvenliği noktasında sağlıklı çalıştığını söylemek gerek. Ancak iPhone’umu Bul özelliğiyle çalışan telefonun bulunması yerine telefonun çöp olması da yaşanan durumlar arasındaydı.

Şimdi ise Apple, konuyla ilgili daha akılcı bir çözüme hazırlanıyor. Apple’a yakın kaynaklardan aktarılan habere göre şirket yetkililerinin hırsızlara karşı önlem amaçlı yeni bir patent üzerine çalıştığı söyleniyor. 

Android Platformunda Kullanılıyordu!
Yeni uygulamayla Apple, daha önce Android tarafında gördüğümüz yanlış parola girildiğinde ön kamera üzerinden fotograf çekme fonksiyonunu bünyesine katacak gibi görünüyor. Sadece fotografla sınırlı kalmaksızın, hırsız telefonu kullanmaya çalışması halinde video kaydının da yapılacağı ve buna ek olarak yapılan müdehalenin konumu, saati ve ortam sesininde kaydedilip Apple’la paylaşılacağı belirtiliyor. 

Hırsızın Bastığı Her Tuş Kaydedilecek

Konuyla ilgili detaylar güvenlik önlemleri nedeniyle tam olarak açıklanmayacaktır. Ancak yapılan yeniliğin mevcut güvenlik önlemlerinden ayrı tutularak kullanıcının bastığı tuşları dahi bünyesinde tutup paylaşacağı bir veritabanı hazırlandığı belirtiliyor.

Shiftdelete.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir